Rapid Bratislava

Majstrovstvá Európy seniorov 2024

Od 8. do 12. mája sa v chorvátskom Zadare uskutočnili Majstrovstvá Európy seniorov pre rok 2024.

Z pretekárov Oddielu karate TJ Rapid Bratislava boli nominovaní Michaela Čukanová v kategórii kata ženy. Miška bohužial prehrala v prvom kole s Dánkou Bjerringovou, 35.6 - 37.5.

Dominik Imrich nastúpil v kategórii kumite muži -60 kg. Aj on bohužial prehral 2 - 7 v prvom kole s Djukanovicom z Bosny a Hercegoviny.

Julián Smoliga sa predstavil v kategórii kumite muži -84 kg. Julián vyhral v prvom kole 5 - 2 nad Novickim z Bosny a Hercegoviny, v druhom kole porazil 9 - 1 Slovinca Goriseka, no v treťom kole prehral s Chorvátom Kvesicom 3 - 11.

Tomáš Kósa bojoval v kategórii kumite muži +84 kg. Tomáš postúpil v prvom kole po výsledku 0 - 0 cez Gréka Nikopoulosa, no v druhom kole nestačil na Čecha Bosáka a prehral 3 - 4.