Rapid Bratislava

EUSA European university combat championship 2019

V Záhrebe sa uskutočnili Univerzitné majstrovstvá Európy, na ktorých sa z nášho klubu predstavili Zuzana Niznerová v kategórii kata ženy a Katarína Longová ako trénerka, obe Univerzita Komenského v Bratislave.

Zuzka bohužial vypadla v elimináciách kategórie kata ženy a bola klasifikovaná na 27. mieste.

Rapid Bratislava

European Master Games 2019

Petre Bureš vybojoval na European Master Games v talianskom Turíne tretie miesto v kategórii kumite muži -84 kg 46-50 rokov.

Rapid Bratislava

Klubová súťaž karatistov TJ Rapid Bratislava

Dňa 15.júna 2019 sa v Spoločenskom dome vo Viničnom uskutočnil turnaj pre našich členov klubu. Akcia sa uskutočnila s podporou Bratislavského samosprávneho kraja. Karatisti súťažili v troch disciplínach:


  • agility
  • kata
  • kumite

Všetci pretekári boli odmenení účastníckymi medailami a víťazi v jednotlivých kategóriách získali športové poháre.

Na záver akcie bol pre všetkých pretekárov a rodičov pripravený chutný guláš.

Rapid Bratislava

Príprava členov Top Teamu

29. júla 2019 | Matúš Lieskovský a Adi Gyurík po sústredení vo Vysokých Tatrách pokračujú v náročnej kondičnej príprave v klube, spolu s ďalšími mladými karatistami pod vedením trénera Jána Longu
6. júla 2019 | Členovia Top Teamu Matúš Lieskovský a Adi Gyurík spolu s trénerom p.Longom absolvovali tento týždeň vysokohorské kondičné sústredenie vo Vysokých Tatrách v rámci prípravy na novú súťažnú sezónu. V programe mali túry na Téryho chatu a Skalnaté pleso, cyklotúry a náročné kondičné tréningy. Po každom dni mali možnosť kvalitnej regenerácie síl v hotelovom welnes.

Sústredenie - Skalka 2019

LETNÉ  SÚSTREDENIE  SKALKA  PRI  KREMNICI  2019
6. júl (sobota)  –  13. júl (sobota) 2019

Piatok, 12.júla

Dnes bol posledný tréningový deň. Deti napriek vysokej záťaži všetko zvládli v podode. Po večeri bolo vyhodnotenie v poriadku na izbách a ocenenie najusilovnejších na tréningoch počas celého sústredenia. Deťom boli rozdané darčeky, ktoré venovali niektorí rodičia. Touto cestou im chceme úprimne poďakovať! Práve začala posledná akcia "Nočný pochod" a zajtra hurá domov!

Štvrtok, 11.júla

Dopoludnia sme mali kondičný tréning na lúke, ale popoludňajšia prehánka nás prinútila ísť trénovať do športovej haly. Večer patril maskám a diskotéke. Niektorí si priniesli masky z domu, ale tí, ktorí improvizovali zožali veľký potlesk. Všetky masky boli ocenené.

Streda, 10.júla

Dnešný deň bol bez tréningov. Po rozcvičke a raňajkách sme mali menší výlet na kremnické feraty, kde sme mali možnosť vidieť lanový most a krásnu prírodu. Poobede sme boli po skupinách relaxovať vo wellness. Po večeri bola vedomostná súťaž a víťazné družstvá boli odmenené vecnými cenami.

Utorok, 9.júla

Po náročných tréningoch sú všetci zdraví a hlavne spokojní. K spokojnosti prispieva aj chutná strava. Bohaté a pestré raňajky podľa vlastného výberu, obed, olovrant, večera a nakoniec obložené chlebíčky a ovocie. Samozrejme, že deti využívajú vreckové na nákup nanukov, sladkostí a zemiakovýh lupienkov. Zajtra nás čaká voľnejší deň spojený s turistikou a poobede sa ide do wellness!

Pondelok, 8.júla

Dnes bolo slnečné počasie, ale mierne sa ochladilo, čo vo výške 1200m bolo cítiť. Po včerajšej súťaži už "nastúpila" svalovica, ale museli sme to zvládnuť. Večer išli starší na ihrisko a malé deti mali súťaž v kreslení. Dnes takisto dorazili pretekári, ktorí boli na turnaji v Chorvátsku a tak sme už v kompletnom zložení.

Nedeľa, 7.júla

Dnes sa už naplno rozbehol program sústredenia: ranná rozcvička, atletický tréning a hry od 10.00, poobede tréning karate a v podvečer loptové hry na lúke. Počasie nám prialo a hlavne nikto nie je zranený. Ale určite sú všetci zdravo unavení.

Sobota, 6.júla

Dnes začalo Letné tréningové sústredenie TJ Rapid Bratislava. Rovnako ako po iné roky, aj tento rok vám budeme denne prinášať informácie o sústredení na Skalke.

Rapid Bratislava

Karate1 Youth League - Umag 2019

Pretekári TJ Rapid Bratislava sa od 5. do 7. júla predstavili na Karate1 Youth League. Turnaj sa konal v chorvátskom Umagu. Výsledky našich pretekárov:

Denis Filip 3.miesto v kategórii kata chlapci do 14 rokov. Denis bol po prvom kole na 1. mieste vo svojej skupine. Po druhom kole bol opäť 1., v semifinále 2., čo ho odsunulo na boj o 3. miesto. V tom sa stretol s Talianom Lucom Calabresom, kde jednoznačne vyhral. Štartovalo 87 pretekárov z celého sveta. Gratulujeme!

Michaela Čukanová, kategória kata juniorky (68 pretekárok), bola prvá v prvej eliminačnej skupine, v druhej eliminačnej skupine skončila druhá, v tretej eliminačnej skupine skončila piata a tak nepostúpila do bojov o medaily.

Simon Kodaj, kata chlapci do 14 rokov (87 pretekárov), nepostúpil z prvej eliminačnej skupiny.

Diana Schlettová, kumite juniorky -53kg (68 pretekárok) prvý zapas vyhrala 4:0 proti Vargiu Alice (ITA), v druhom prehrala 3:6 s Grun Amélie (FRA)

Rapid Bratislava

Austrian junior open 2019

Michaela Čukanová sa predstavila na jednom z posledných turnajov tejto súťažnej sezóny, Austrian junior open.

V silnej konkurencii kategórie kata juniorky, v ktorej štartovalo 22 pretekárok zo 7 krajín, obsadila Miška vynikajúcu striebornú priečku. Víťazkou sa stala rakúska pretekárka Funda Celo z LZ Karate Niederosterreich.

Rapid Bratislava

ME Shito Ryu 2019

Pretekári TJ Rapid Bratislava, súťažiaci v reprezentačných farbách Slovenska, sa predstavili na 7. Majstrovstvách Európy v štýle Shito Ryu, ktoré sa konali v rumunskom meste Arad. V silnej konkurencii vybojovali fantastické umiestnenia:

1. miesto Julián Smoliga (pripravujúci sa v TJ Rapid Bratislava)
2. miesto Zuzana Niznerová kata ženy +16
3. miesto Simon Kodaj kata chlapci 12-13
3. miesto Diana Schlettová kumite juniorky
5. miesto Samuel Dobias kata chlapci 12-13