Rapid Bratislava

Majstrovstvá Slovenska U21, juniorov a kadetov

Majstrovstvá Slovenska kategórií U21, juniorov, kadetov a mladších kadetov sa budú konať 7. decembra v Trnave.

Rapid Bratislava

Slovenský pohár U21, juniorov a kadetov - 2.kolo

Slovenský zväz karate usporiada v sobotu 16. novembra v Šuranoch druhé kolo Slovenského pohára U21, juniorov, kadetov a mladších kadetov.

Rapid Bratislava

2.kolo Bratislavský pohár mládeže

Duhé kolo Bratislavského pohára mládeže sa uskutoční v nedeľu 27. októbra vo Viničnom.

Rapid Bratislava

Karate1 Premier League - Moskva 2019

Druhé kolo tohto sezónnej Karate 1 Premier League sa konalo prvý októbrový víkend v Moskve. Z pretekárov TJ Rapid Bratislava sa predstavili Matúš Lieskovský a Adi Gyurík.

Matúš nastúpil v prvom kole kategórie kumite muži -75kg proti Fínovi Suur-Inkeroinenovi. Fína porazil 1-0 a v druhom kole na neho čakal Rus Mizov. Matúš po výsledku 2-2, no po výhode získania prvého bodu, postúpil cez Mizova do tretieho kola. V treťom kole nastúpil proti Maďarovi Harspatakimu, ktorého porazil 1-0. Vo štvrtok kole sa postavil proti majstrovi sveta Rafaelovi Aghayevovi z Azerbajdžanu, s ktorým nakoniec prehral tesne 0-1. Aghayev postupom do finále potiahol Matúša do repasáže, v ktorej ale Matúš prehral so Španielom Ibanezom 0-2 a obsadil tak 7. miesto.

Náš druhý zástupca, Adi Gyurík nastúpil v kategórii kumite muži -84kg v prvom kole proti Hasanovi z Azerbajdžanu. Adi mu podľahol 2-4 a keďže Hasanov nepostúiol do finále, súťaž sa tak pre Adiho skončila.

Rapid Bratislava

Majstrovstvá sveta kadetov, juniorov a U21

Vrcholom súťažnej sezóny kadetov, juniorov a U21 budú bezpochyby Majstrovstvá sveta spomenutých kategórií, ktoré sa ukutočnia od 23. do 27. októbra v čílskom meste Santiago. V nominácii Slovenska máme aj pretekárov TJ Rapid Bratislava:

Michaela Čukanová v kategórii kata juniorky.
Diana Schlettová v kategórii kumite juniorky -53kg.
Adi Gyurík v kategórii kumite muži U21 -84 kg.
Julián Smoliga (pripravujúci sa v TJ Rapid Bratislava) v kategórii kata muži U21

Rapid Bratislava

Croatia open 2019

V chorvátskej Rijeke sa od 4. októbra uskutočnil medzinárodný turnaj Croatia Open 2019, na ktorom sa predstavili aj pretekári TJ Rapid Bratislava štartujúci pod hlavičkou slovenskej reprezentácie. Tentokrát sa našim pretekárom nedarilo a domov neprinášajú žiadny z cenných kovov.

Rapid Bratislava

1.kolo Bratislavský pohár mládeže

Prvé kolo Bratislavského pohára mládeže sa uskutočnilo v nedeľu 29. septembra vo Viničnom. 

Rapid Bratislava

Karate1 Premier League - Tokyo 2019

V športovej hale Budokan v Tokyu sa od piatku 6. septembra konalo prvé okolo tohtosezónnej Karate 1 Premier League. Na turnaji sa predstavili aj reprezentanti Slovenska, medzi ktorými nechýbali Miška Čukanová v kategórii kata ženy, Viktória Semaníková v kategórii kumite ženy -55kg a Julián Smoliga v kategórii kata muži.

Spomedzi slovenských reprezentantov sa najviac darilo Inge Suchánkovej v kategórii kumite ženy -61kg, ktorá skončila na 5.mieste. Ostatní sa neprebojovali cez eliminačné súboje.