Bronzový team žien z ME v Rapide

TJ Rapid Bratislava oddiel karate

Bronzový team žien z posledných Majstrovstiev Európy seniorov (Turecko, 4.-7. 5. 2017), v ktorom sa predstavili Jana Vojtikevičová, Viktória Semaníková, Inga Suchánková a Dominika Tatárová zavítal do Rapidu. Presnejšie prvé tri menované prišli spolu s Rapiďákmi osláviť historický úspech ženskej reprezentácie v teamovej súťaži kumite.

Dievčatá v súťaži vyhrali v prvom kole na teamom Anglicka 2:0, v druhom kole ale prehrali s Tureckom 0:2, no postúpili do repasáže, kde porazili Nórky 2:0, následne Bosnu a Hercegovinu 2:0 a v súboji o tretie miesto si poradili s Nemeckom 2:1.

Na tomto úspechu sa nemalou mierou podpísal p.tréner Longa, pod ktorého vedením všetky tri trénujú a pripravujú sa na vrcholné domáce, ako aj zahraničné podujatia. K trénerskému, rovnako ako aj k športovému úspechu úprimne gratulujeme a sme radi, že Oddiel karate TJ Rapid Bratislava poskytuje výborné podmienky pre tréningovú činnosť a prispieva tým k napredovaniu karate na Slovensku.